Poezia e Xhemajl Mustafës për Adem Demaçin

23 Nëntor, 2021 - 7:00 pm

Në vitin 1972, Xhemajl Mustafa kishte shkruar një poezi për figurën e rezistencës shqiptare, Adem Demaçin.

Sot, KultPlus e sjell këtë poezi në 21 vjetorin e vdekjes së Xhemail Mustafës.

Një gazetar, politikan, publicist, shkrimtar shqiptar dhe këshilltar politik i presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës, Mustafa u vra mizorisht në Prishtinë në hyrje të apartamentit të tij ku u qëllua për vdekje nga dy sulmues të cilët kurrë nuk u arrestuan. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme