Pritja

20 Janar, 2021 - 11:24 am


Poezi nga Richard Brautigan
Përktheu: Veron Dobroshi

Duket sikur kanë kaluar vite
Para se ta marr buqetën e puthjeve
Nga gojë e saj
Dhe t’i vendos ato
Në një vazo ngjyrë agimi
Në zemrën time
Por
Pritja ia vlejti.
Sepse
Unë
Isha i dashuruar. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme