Si erdhe ti

29 Janar, 2022 - 9:30 am

Poezi nga Goethe

Si, erdhe ti?! Plot mall syte s’i ngrita

Dhe s’te dallova, kur u ktheve, jo!

O çast i lumtur e qe s’kthehesh! Ç’prita?

Mos jam i verber? Si me ndodhi kjo?

Ti mua do me japesh pak te drejte

Ne do mundohem te te ngushulloj

Kur afer je nga syte me shket lehte

Kur ndodhesh larg me shfaqesh para, moj!/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme