Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

2 Dhjetor, 2022 - 6:00 pm

Poezi nga Visar Zhiti

Zbathur,
Vetëm zbathur
Shëtitet nëpër buzët tua.

Këmbët mu mbushën
Me petale të kuqe puthjesh
Që më bien gjatë ecjes.

Dhe kështu u krijuan yjet
Në qiellin tonë prej toke. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme