14 yjet e veshur më mirë në ceremoninë e 95-të të çmimeve ‘Oscar’

13 Mars, 2023 - 9:35 am

Për herë të parë që nga viti 1961, tapeti i kuq i Oscars nuk ishte i kuq; në vend të kësaj, ishte ngjyrë shampanjë.

Jo të gjithë ishin domosdoshmërisht në të, por ndryshimi i ngjyrave nuk kishte efekt në nivelin e pasurisë që yjet sollën në natën më të madhe të veshjes së të famshmëve – me detajet lozonjare rozete dhe fustanet e bardha engjëllore që dominonin.

Lady Gaga kishte veshur një fustan Versace, Rihanna fillimisht u shfaq me një bluzë të Shqiponjave para se të kthehej në një Alaïa me bark, dhe Nicole Kidman nuk mund të dukej më e zjarrtë me një fustan Armani të mbushur me lule me temina dhe një çarje e lartë e këmbës, shkruan Bazaar.

Po ju vendosim përpara, 14 yjet të veshur më mirë në Oscar Awards 2023. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme