Festa vazhdon për familjen e Bebe Rexhës, kërcime me këngë tradicionale

30 Nëntor, 2020 - 11:14 am

Bebe Rexha, këngëtarja shqiptare me famë botërore herë pas here bën postimet ku tregon krenarinë e saj për origjinën nga Shqipëria.

Madje organizimi i saj për festën e Pavarësisë në Kaliforni ishte fantastik, ku makinat e shqiptarëve me flamuj “veshën” rrugët e qytetit.

Por festa për familjen e Bebe Rexhës nuk përfundon këtu. Bebe ka ndarë në Instagram disa video në të cilat shihet duke kërcyer me të afërmit e saj nën ritmet e muzikës tradicionale shqiptare. Familjarët e këngëtares shfaqen të gjithë të kapur përdore duke ja marrë valles në shtëpinë e tyre.

Ndërkohë kujtojmë se në 17 dhjetor, Bebe pritet të mbajë një koncert akustik online. Koncerti do të mbajë titullin “Një natë me Bebe Rexhën” dhe biletat e tij kanë dalë në shitje prej ditësh. / Diaspora shqiptare/ KultPlus.com

https://www.instagram.com/stories/beberexha/2453517855919359126/

Të ngjajshme