Aktorja Eliza Dushku është ngacmuar seksualisht kur ishte 12 vjeçe

Janar 13, 2018 - 11:15 am

Aktorja shqiptare Eliza Dushku është një tjetër emër i njohur që ka qenë e ngacmuar seksualisht.

Eliza vetë ka treguar se në moshën 12-të vjeçare ka qenë e ngacmuar gjatë xhirimeve të filmit “True Lies”, nga Joel Kramer.

Tregimi i Elizës është i tmerrshëm. Ajo thotë se edhe sot, 25 vite pasi ka ndodhur ngjarja, e kujton saktë mënyrën se si Kramer e ka mbajtur në prehrin e tij, se si ai ka insistuar që ajo të shkojë në dhomën e tij të hotelit, dhe se si ai është sjellë në mënyrë të mirë me prindërit e saj, që ata t`ia besojnë vajzën atij.

“Hollivudi ka qenë i mirë me mua por Hollivudi ka dështuar të më mbrojë si një aktore e vogël, aktore fëmijë asokohe. Nëpër vite, fansat më kanë treguar se si rolet e mia në filma i kanë ndihmuar ata të jenë dikush në jetë” tregon Eliza në rrjetin e saj social Facebook, aty ku edhe ka treguar rrëfimin e saj.

Joel Kramer ka qenë përgjegjës për sigurinë e Elizës gjatë xhirimit të filmit “True Lies”, me aktoren në një moshë shumë të re.

Eliza thotë se ka ardhur në përfundim që tani ta bëjë të ditur ngacmimin që i ka ndodhur kur ka qenë e vogël, pasi sheh se edhe koleget e saj po e bëjnë të njëjtën gjë.

“Kjo do të më sjellë një qetësim në shpirt, dhe fundin e një stuhie në jetën time” ka shkruar mes tjerash Eliza Dushku, një aktore e njohur në Hollivud. / KultPlus.com

Të ngjajshme