Ariana Grande ofron terapi falas për fansat e saj

6 Korrik, 2021 - 2:29 pm

Këngëtarja e njohur, Ariana Grande ka ofruar 1 milion dollarë në mënyrë që fansat e saj të marrin një muaj terapi falas përmes BetterHelp.

Grande ka lobuar prej kohësh për shëndetin mendor, duke ndarë hapur me British Vogue betejat e saj me PTSD pas sulmit terrorist të Manchester Arena, transmeton KultPlus.

Tani, superylli po i vë paratë e saj atje ku edhe vetë është e përfshirë, duke dhuruar 1 milion dollarë për të financuar terapi për ndjekësit e saj përmes faqes së shëndetit mendor BetterHelp. “Përderisa e pranoja që terapia nuk duhet të jetë vetëm për disa të privilegjuar, por diçka në të cilën të gjithë kanë qasje, dhe duke pranuar se kjo terapi nuk e rregullon çështjen e shëndetit mendor në një kohë afatgjate, megjithatë unë me të vërtetë doja ta bëja këtë gjithsesi me shpresën që t’ju frymëzoja të zhytni një gisht në këtë nismë. të ndihesh në rregull duke kërkuar ndihmë dhe të shpresosh të heqësh mendjen nga çdo lloj vetëgjyqësie! “, shkruajti artistja në postimet në Twitter dhe Instagram duke njoftuar për partneritetin. BetterHelp u ofron përdoruesve terapistë të licensuar.

Përmes partneritetit me Grande, e cila është shprehur shumë herë se terapia i shpëtoi jetën, po ofron një muaj falas të terapisë për përdoruesit, plus 15% ulje për ata që duan të vazhdojnë muajin e dytë. “Shpresoj shumë që kjo të jetë një pikë fillestare e dobishme që ju të jeni në gjendje të ndërtoni një hapësirë në jetën tuaj dhe të vazhdoni përpara”, shkroi këngëtarja./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme