Avokati i Johnny Depp kishte përfunduar provimin e jurisprudencës në Kosovë (FOTO)

29 Maj, 2022 - 6:02 pm

Seancat mes Depp e Heard janë në kulmin e fokusit mediatik duke u përcjellë me një vëmendje të madhe nga mediet dhe showbizi, shkruan KultPlus.

Mirëpo është një e veçantë tjetër në këto seanca gjyqësore. Avokati i Depp ishte më herët në Kosovë, dhe pikërisht në shtetin e Kosovës kishte përfunduar provimin e jurisprudencës, gjë që dëshmohet edhe në biografinë e tij.

Në ekipin mbrojtës të Depp është avokati Benjamin G. Chew, një emër ky i njohur edhe në Kosovë.

Përpos provimit të jurisprudencës, Chew, në janar të vitit 2014 mbrojti dhe liroi nga akuzat drejtuesin e PTK-së në një proces penal të EULEX-it.

Gjyqi Depp – Heard po vazhdon të tërheqë vëmendjen e publikut dhe çdo ditë e më shumë po mësohen detaje të reja pikante nga martesa e tyre.

E gjithë bota e showbizit dhe jo vetëm i ka kthyer sytë kah gjyqi Amber Heard dhe Johnny Depp./ KultPlus.com

Të ngjajshme