Baldwin përballet me akuzë të re për të shtënat fatale në sheshxhirim

20 Janar, 2024 - 10:45 pm

Një juri e madhe në New Mexico e ka paditur Alec Baldwinin me një akuzë të re për vrasje nga pakujdesia në me xhirimet e një filmi në tetor 2021.

Akuzat e mëparshme kundër aktorit fitues të çmimit Emmy u rrëzuan prillin e kaluar, vetëm dy javë përpara se të fillonte një gjyq penal kundër tij.

Prokurorët vendas që atëherë kanë ndarë fakte shtesë nga testet mjeko-ligjore mbi armën e përdorur në të shtënat, raportoi BBC.

Baldwin po praktikonte të gjuante me një pistoletë Colt .45 përpara se të filmonte një skenë për filmin Rust. Por arma shtiu, duke gjuajtur për vdekje kinematografen Halyna Hutchins dhe duke plagosur një tjetër.

Aktori ka insistuar në pafajësinë e tij. / KultPlus.com

Të ngjajshme