займ на карту онлайн потребительский кредит

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

Shkurt 11, 2019 - 9:58 am

 

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”.

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje madhore muzikore.

Ajo në njërën prej kategorive ka qenë më e mirë edhe se Bebe Rexha, ky dy shqiptaret ishin të nominuara në kategorinë “Artisti i ri më i mirë”.

View this post on Instagram

❤️❤️❤️❤️

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

Megjithëse Rexha nuk ka triumfuar në kategorinë ku fitoi Dua, ajo ka falënderuar gjithë akademinë.

“Faleminderit shumë Rcording Academy për mbrëmjen më të pabesueshme dhe nderin që më nominuat në dy kategori me artistë të tillë të talentuar dhe të respektuar. Unë po bëj ndejë ‘të fitores ose të humbjes’ sonte – sepse për mua, fitorja është në nominimi”, ka shkruar me këtë rast 28-vjeçarja.

Kujtojmë se biondina ka qenë e nominuar edhe në “Best Country Duo/Group Performance”, ku fituan Dan and Shay me këngën “Tequilla”.

Ndryshe, Lipa ka triumfuar edhe në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike” në saje të hitit të suksesshëm “Electricity”. /Telegrafi/ KultPlus.com


Të ngjajshme