Bebe Rexha, pjesë e vajzave shqiptare që pushtojnë toplistat

16 Qershor, 2018 - 5:04 pm

BBC ka shkruar për jetën dhe karrierën e këngëtares shqiptare, Bebe Rexha, për të cilën ka thënë se është në mesin e tre yjeve shqiptare që kanë pushtuar top-listat e muzikës botërore.

Duke folur për sukseset e Bebe Rexhës me këngën “Meant To Be” – duet me Florida Georgia Line dhe me këngën më të re “Girls” në të cilën është pjesë e bashkëpunimit me Rita Orën, Cardi B e Charli XCX.

“Si Dua Lipa dhe Rita Ora, Bebe ka prejardhje shqiptare”, shkruan BBC.

“Atje [në trojet shqiptare] ka diçka në ujë”, ka bërë shaka Bebe Rexha. “Jemi të fuqishëm. Jemi të krijuar si kuaj dhe mund të përballojmë çdo gjë”.

BBC shkruan se babai i Bebes, Flamuri, shkoi në Amerikë si 21-vjeçar dhe bëri punë të ndryshme për të mbajtur familjen.

“Nëna dhe babai punuan shumë, por kurrë nuk më kanë treguar se nuk kishim para”, ka thënë Bebe Rexha.

Të fundit

Të ngjajshme