Bebe Rexha: Jam shqiptare, andaj përfshiva daullet në album

3 Korrik, 2018 - 7:45 pm

The Forbes ka publikuar një intervistë të realizuar me këngëtaren Bebe Rexha e cila ka diskutuar më shumë për albumin e saj “Expectations” dhe jetën e saj duke nxjerr në pah edhe detaje që kanë të bëjnë më prejardhjen e saj shqiptare, përcjellë KultPlus.

Më të filluar intervistën këngëtarja është shprehur e lumtur që ka arritur të publikojë albumin si dhe ka diskutuar për muzikën dhe për admirimin që ka ndaj këngëtares Pink dhe Beyonce, duke mos harruar edhe nënën e saj.

“Kur shikoni dikë si Pink apo Beyonce, ka diçka ndryshe në mënyrën sesi ato e vënë në pah muzikën dhe artin e tyre. Ka diçka më të thellë që e ndjen”, është shprehur ajo.

Tutje ajo ka treguar se radhitja e këngëve në album në një mënyrën është e sinkronizuar edhe më kohën kur ato këngë janë shkruar.

“Unë isha në këtë botën e muzikës pop/rock dhe pastaj fillova ta bëjë këngën “I’m A Mess” pastaj “2 Souls On Fire” dhe këngën “Shining Star” dhe mendova se sado që e dua muzikën pop/rock, unë mbetem një vajzë nga Neë York-u dhe më pëlqen muzika ritmike dhe kultura. Unë jam edhe shqiptare dhe ne kemi ato daullet dhe më është dashur të përfshijë edhe ato. Kjo ka ardhur natyrshëm mirëpo ishin definitivisht tri këngët e para që ndihmuan në ndërtimin e tingullit të këtij albumi”, ka treguar ajo.

Tutje këngëtarja ka biseduar për mbështetjen e saj të cilën po ua ofron, grave që janë në industrinë e muzikës dhe për lidhjen e saj më nënë, Bukurije Rexha. E pyetur se kush është personi që e mbanë ‘ me këmbë në tokë’ ajo është përgjigjur se ai person është nëna e saj. Ajo ka treguar sesi ajo shpesh herë kur e qorton i flet edhe në gjuhën shqipe.

“Isha nervoze kur dëshirova që ta nxjerrë këngën “I’m A Mess” sepse kur për herë të parë e shkrova atë këngë isha në një vend të errët dhe nëna ime e dëgjoi atë. I dhimbsem kur më sheh duke shkruar këngë të tilla. Ajo ka dëshirë që të më sheh të lumtur dhe urren të më shoh të shqetësuar dhe në atë gjendje. Kështu që isha shumë nervoze që ta publikoj këtë këngë”, u shpreh ajo.

Këngëtarja ka publikuar albumin “Expecations” dhe tashmë ka lajmëruar se do të realizojë videoklipin e këngës së saj “I’m A Mess”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme