Chester Bennington u varros në ceremoni private në Kaliforni

31 Korrik, 2017 - 1:15 pm

Këngëtari i njohur, tashmë i ndjerë, është varrosur të shtunën me një ceremoni të mbyllur, në Kaliforni, shkruan TMZ, përcjellë KultPlus.

Këngëtari 41 vjeç, Chester Bennington, i cili vdiq më 18 korrik, u varros 29 korrik në afërsi të shtëpisë së tij në Palos Verdes, Kaliforni, ku morën pjesë familjarë dhe miq të afërt të këngëtarit.

Një nga miqtë e Chester Bennington, këngëtari dhe producenti i njohur amerikan, Blacbear, me të cilin Linkin Park, ka pasur disa bashkëpunime, postoi një fotografi në profilin e tij një rrjetin social Twitter, nga ceremonia e varrimit të Bennington.

‘Një ceremoni e bukur. Një pjesë nga ti do të mbetet në çdo këngë të cilën unë do ta këndojë në skenë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme