Chrissy Teigen dhuron 200,000 mijë dollarë si garanci për protestuesit e arrestuar

2 Qershor, 2020 - 3:30 pm

Vrasja e George Floyd nxiti revoltën e njerëzve fillimisht në Amerikë dhe tani nëpër të gjithë botën. Prej ditësh, po organizohen protesta masive kundër racizmit dhe dhunës së policisë, të cilat kanë marrë përmasa të paparashikueshme në shumë vende.

Chrissy Teigen, ka dhuruar së fundmi $200,000 si garanci për protestuesit e arrestuar.

Përmes një statusi në Twitter ku ironizoi dhe presidentin Trump, Teigen njoftoi se do të kontribuonte me $200,000 për të mbrojtur nevojat e protestuesëve rreth vendit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme