‘Despacito’ në prag të historisë së Grammy

29 Nëntor, 2017 - 2:17 pm

Kënga “Despacito” e cila ka thyer rekordin botëror këtë vit, është një ndër këngët e nominuar në tri kategori Grammy , në “Record of the Year”, “Best Pop Duo/Group Performance” dhe si kënga e vitit, përcjellë KultPlus.

“Despacito” , e kënduar nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee, me një remix me Justin Bieber nëse arrin të fitojë çmimin “Grammy” për këngën e vitit, do të shënoj herën e parë që një këngë në gjuhën spanjolle arrin ta marr këtë çmim.

“Unë besoj se ne tani jetojmë në një botë globale dhe është e mahnitshme që SHBA ka hapur dyert, veshët dhe zemrën e saj për një këngë në gjuhën spanjolle”, tha Erika Ender, kompozitorja panameze e cili ka shkruar këngën “Despacito”.

“Unë gjithashtu besoj se ajo ka të bëjë me gjuhën universale të muzikës. Kjo e konfirmon atë se nuk ka rëndësi gjuha, ajo që ka më shumë rëndësi është energjia, mënyra se si diçka na bën të ndiheni” ka shtuar Erika Ender./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme