‘Despacito’, sapo theu rekordin më të lartë të YouTube (VIDEO)

5 Gusht, 2017 - 12:30 pm

Është e pamundur që të mos e keni dëgjuar të paktën 100 herë këngën hit të kësaj verë “Despacito”.

Disa nga ju mund të jenë bezdisur nga kjo këngë pasi dëgjohet kudo. Por për ju që e pëlqeni dhe e klikoni pa fund, ne ju bëjmë me dije se sapo e keni bërë këngën më të dëgjuar në Youtube.

“Despacito”, ka arritur në 3 miliard klikime, duke lënë pas kështu “Gangnam Style” me 1 miliard klikime dhe “See You Again” e Charlie Puth dhe Wiz Khalifa-s me 2.9 miliard klikime.

Përveçse kënga më e klikuar në Youtube, Despacito është edhe kënga e parë në historinë e internetit që merr një numër klikimesh prej 3 miliard. / KultPlus.com

Të ngjajshme