займ на карту онлайн потребительский кредит

Dua Lipa dhe Ava Max në listë me 10 artistët më të dëgjuara në botë

4 Gusht, 2020 - 1:45 pm

Artistet shqiptare me famë botërore kanë arritur që shpesh herë të thyejnë rekorde muzikore, duke lënë nën hije edhe shumë emra të njohur në muzikën ndërkombëtare, shkruan KultPlus.

Spotify së fundmi ka publikuar listën e dhjetë këngëtareve më të klikuara në këtë platformë, ku në mesin e tyre janë edhe dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Ava Max.

Dua Lipa ka zënë vendin e tretë pas Taylor Swift dhe Billie Ellish, me gjithsej 14 milionë “Sreams”, ku ka lënë pas shumë emra të njohur të muzikës sikur Beyonce, Lady Gaga dhe Rihanna. Ndërkaq lista mbyllet nga Ava Max me më shumë se gjashtë milionë ‘Streams’. / KultPlus.com

Të ngjajshme