Dua Lipa ju propozon ta lexoni këtë poemë çdo ditë

7 Mars, 2019 - 3:15 pm

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme në arenën e huaj të botës së muzikës.

Ajo gjatë muajve të fundit ka marrë shumë çmime ndërkombëtare duke përfshirë Brit Awards dhe Grammy Awards.

Këngëtarja shqiptare kohët e fundit është duke punuar në këngët e reja që do të përfshihen në albumin e ri dhe për këtë ka anuluar turnetë koncertal.

Por, pas një pune të lodhshme Lipa thotë se lexon libra dhe ka zbuluar poemën qe lexon sa herë t’i jepet mundësia.

“Kjo është poema ime e preferuar në të gjithë botën. E kam atë në mur dhe përpiqem ta lexoj atë çdo ditë. Nëse keni kohë edhe ju duhet ta bëni”, pohoi Dua.

Theksojmë se bëhet fjalë për poemën “Desiderata” të shkrimtarit amerikan, Max Ehrmann, i cili këtë krijimtari letrare e ka shkruar në vitin 1920.

Ndryshe, Lipa pritet që gjatë këtij viti të nxjerrë në shitje albumin e dytë muzikor në karrierën artistike. / KultPlus.com

View image on Twitter

DUA LIPA@DUALIPA

Oh actually before I go, i might’ve posted this before but this is my favourite poem in the whole world. I have it on my wall and I try and read it everyday. If you have time you should too x5,5632:56 AM – Mar 7, 20191,288 people are talking about this

Të ngjajshme