Dua Lipa: Kylie Minogue është mbretëresha e muzikës

14 Korrik, 2021 - 9:30 am

Dua Lipa pranon që arritja e bashkëpunimit me Kylie Minogue në ‘Real Groove’ ishte një ëndërr që u bë realitet sepse ajo ishte një adhuruese e saj për kaq kohë.

Dua pranon se Kylie Minogue ka qenë një frymëzim për të që kur ishte fëmijë, transmeton FrontOnline.

Këngëtarja 25-vjeçare dhe Kylie 53-vjeçe, u bashkuan për të regjistruar remiksin e ‘Real Groove’ nga albumi i 15-të i studios australiane të muzikës pop ‘Disco’ dhe Dua pranon se përvoja ishte një ëndërr e vërtetë sepse ajo ka qenë një adhuruese e Kylie që kur ishte vetëm tetë vjeç.

Ajo tha: “Qysh si fëmijë e kam dashur Kylie. Unë i kam dashur të gjitha këngët e saj, videot e saj muzikore, ajo është një ikonë e tillë, ajo është mbretëresha. Unë mendoj se stilistikisht ajo që po bëjmë të dyja ka ardhur në kohën e përsosur dhe mendoj se po e vrasim të dyja”, tha Lipa./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme