Dua Lipa nominohet në Teen Awards në Angli

15 Gusht, 2017 - 9:10 pm

Dua Lipa merr një nominim tjetër të rëndësishëm nga BBC.

Dua Lipa është nominuar sot për Best British Solo Act në kuadër të Teen Awards 2017.

Lipa ka marrë nominimin në organizimin e BBC Radio 1, ndërsa në këtë kategori ajo i bashkëngjitet Stormzy, Ed Sheeran, Harry Styles dhe Rag`n`bone Man.

Votimi për fituesin zhvillohet në internet ndërsa është i hapur deri me 20 gusht, pra edhe pak ditë. Votimi ndodhë vetëm brenda Anglisë.

Fituesi dihet me datë 22 tetor kur edhe mbahet ceremonia e organizuar nga BBC Radio 1. / KultPlus.com

Të ngjajshme