Dua Lipa nominohet për çmimin “Artisti më i mirë ndërkombëtar” në Aria Awards

13 Tetor, 2020 - 1:47 pm

Shqiptarja Dua Lipa do të jetë pjesë e mbrëmjes më të madhe të ndarjes së çmimeve në Australi, “ARIA Awards 2020” më 25 nëntor. Janë 29 kategori ku këngëtarët do të përballen.

Ndër emrat e nominuar për këtë ngjarje të madhe është edhe artistja shqiptare nga Kosova, Dua Lipa.

Dua konkurron në kategorinë “Artisti më i mirë ndërkombëtar”, falë sukseseve të shumta ndërkombëtare që ka pasur këtë vit me albumin e saj “Future Nostalgia”.

Emra të tjerë të njohur që garojnë për këtë çmim janë: Eminem, Halsey, Harry Styles, Juice WRLD , Justin Bieber , Lewis Capaldi, Lizzo, Taylor Swift dhe The Weekend.

Kjo është lista e plotë e nominimeve “Artisti më i mirë internacional” në ARIA Awards 2020:

Dua Lipa – ‘Future Nostalgia’

Eminem – ‘Music To Be Murdered By’

Halsey – ‘Manic’

Harry Styles – ‘Fine Line’

Juice WRLD – ‘Legends Never Die’

Justin Bieber – ‘Changes’

Leëis Capaldi – ‘Divinely Uninspired To A Hellish Extent’

Lizzo – ‘Cuz I Love You’

Taylor Swift – ‘Folklore’

The Weekend – ‘After Hours’.  /KultPlus.com

Të ngjajshme