Dy shqiptaret nominohen në të njëjtën kategori në MTV EMA

4 Tetor, 2017 - 7:23 pm

Janë bërë publike sot nominimet për çmimet muzikore MTV EMA Music Awards.

Industria MTV kësisoj do të ndajë çmimet për videot dhe këngët më të mira. Mes të nominuarve dhe emrave si Taylor Swift, Ed Sheeran e Kendrick Lamar, kësaj radhe janë dy shqiptare të nominuara në kategoritë e ndryshme, shkruan KultPlus.

Dua Lipa është nominuar në kategorinë Best Look dhe Best New Artist, ndërsa Rita Ora është e nominuar në Best Look. Të dyja artistet do të takohen së bashku në ceremoninë që do të mbahet me 13 nëntor në Londër, shkruan KultPlus.

Nominimet për këtë vit në MTV EMA 2017 janë:

BEST SONG
Clean Bandit – Rockabye ft. Sean Paul & Anne-Marie
DJ Khaled – Wild Thoughts ft. Rihanna, Bryson Tiller
Ed Sheeran – Shape of You
Luis Fonsi & Daddy Yankee – Despacito (Remix) ft. Justin Bieber
Shawn Mendes – There’s Nothing Holdin’ Me Back

BEST ARTIST
Ariana Grande
Ed Sheeran
Kendrick Lamar
Miley Cyrus
Shawn Mendes
Taylor Swift

BEST LOOK
Dua Lipa
Harry Styles
Rita Ora
Taylor Swift
ZAYN

BEST NEW
Dua Lipa
Julia Michaels
Khalid
KYLE
Rag’n’Bone Man

BEST VIDEO
Foo Fighters – Run
Katy Perry – Bon Appétit ft. Migos
Kendrick Lamar – HUMBLE.
KYLE – iSpy ft. Lil Yachty
Taylor Swift – Look What You Made Me Do

BEST LIVE
Bruno Mars
Coldplay
Ed Sheeran
Eminem
U2

BEST ELECTRONIC
Calvin Harris
David Guetta
Major Lazer
Martin Garrix
The Chainsmokers

BEST HIP HOP
Drake
Eminem
Future
Kendrick Lamar
Post Malone

BEST ALTERNATIVE
Imagine Dragons
Lana Del Rey
Lorde
The xx
Thirty Seconds To Mars

BEST WORLD STAGE
Steve Aoki – Live from Isle of MTV Malta 2016
Kings of Leon – Live from Oude Luxor Theatre, Rotterdam, The Netherlands 2016
Tomorrowland 2017
DNCE – Live from Isle of MTV Malta 2017
The Chainsmokers – Live from Isle of MTV Malta 2017
Foo Fighters – Live from Barcelona, Spain 2017

Të fundit

Të ngjajshme