Edhe Era Istrefi mbështet “Paradën e Krenarisë” të mbajtur në kryeqytet

10 Tetor, 2018 - 6:43 pm

Sot në Prishtinë, për të dytin vit me radhë u organizua parada e komunitetit LGBT, e quajtur si “Parada e Krenarisë”.

Në mbështetje të kësaj parade kanë dalë shumë prej figurave publike, ku ndër to u panë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, si dhe këngëtarja e mirënjohur, Adelina Ismaili.

Por, duket se pjesë e kësaj parade ka qenë edhe këngëtarja tjetër kosovare, Era Istrefi.

Nuk dihet nëse ishte fizikisht prezente, por në InstaStory Era hodhi disa fotografi nga parada, duke treguar se është në mbështetje të këtij komuniteti.

“Urime Parada e Krenarisë 2018, Prishtina”, ka shkruar Era Istrefi.

E njëjta po ashtu ka hedhur në InstaStory edhe imazhe tjera nga Parada e LGBTI, e realizuar në New York vitin e kaluar.

Mesa duket, dëshira për të treguar se parada të tilla organizohen anë e kënd botës, bëri që këngëtarja t’i ndajë me fansat këto imazhe.

Më pas, për të treguar përkrahjen e saj, Istrefi publikoi edhe fotografi tjera, ku shfaqej me flokët shumëngjyrëshe, për të simbolizuar në njëfarë forme komunitetin LGBT. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme