Elena Ora: Rita, shqiptarja e parë që fitoi në VMA

21 Gusht, 2018 - 9:13 pm

Këngëtarja Rita Ora është shpërblyer mbrëmë në Music Vide Award me çmimin “Best Dance”, për këngën e saj “Lonely Together”, shkruan KultPlus.

Rita Ora në këtë kategori konkurroi edhe me Dua Lipën e cila po ashtu ishte e nominuar me këngën e saj “One Kiss”.
Motra e saj e ka uruar në ‘Instagram’ duke e veçuar faktin se ajo është shqiptarja e parë që fiton çmim në Video Music Award.

“Qëllojani se kush fitoi! Shqiptarja e parë që ka fituar ndonjëherë një çmim në VMA!! Urime Ritës dhe ekipit të Aviciit. Avicii jetofsh gjithmonë përmes muzikës tënde”, ka shkruar në postimin e saj Elena Ora, motra e yllit botëror.

Ora ishte nominuar edhe në kategorinë me efektet më të mira vizuale, përsëri me këngën “Lonely Together”, në bashkëpunim me Aviciin. Mirëpo në këtë kategori ajo nuk u shpërblye./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme