Elina Duni publikon albumin e ri

1 Shkurt, 2019 - 4:23 pm

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Elina Duni ka publikuar albumin e saj më të ri “Aksham”.

“Aksham” quhet albumi i saj i ri, derisa pjesë e tij janë edhe Marc Perrenoud, David Enhco, Florent Nisse, dhe Fred Pasqua, transmeton Koha.net.

“Aksham, albumi ynë i ri është lansuar sot. Një manifest i lirisë kolektive ku poezia asnjëherë s’është shumë larg”, ka shkruar ajo në një postim në Facebook.

Ky album është publikuar në disa platforma muzikore, përfshirë këtu edhe Spotify e Google Play.

Ajo gjithashtu ka konfirmuar datat e pesë koncerteve të saj të radhës, për të cilat mund të mësoni në poshtë./ KultPlus.com

Aksham, our first album is out today! A manifesto of collective freedom where poetry is never too far away…Marc…

Gepostet von Elina Duni am Freitag, 1. Februar 2019

Të fundit

Të ngjajshme