Eliza Dushku merr dëmshpërblim për ngacmim seksual

15 Dhjetor, 2018 - 10:15 am

Eliza Dushku, aktorja amerikane me prejardhje shqiptare, ka marrë dëmshpërblim prej 9.5 milionë dollarë nga CBS, pasi kur luajti në shfaqjen, “Buffy the Vampire Slayer” dhe “Bring It On”, e më pas nënshkroi me CBS, të luajë një rol në serialin “Bull”, ajo u ngacmua seksualisht nga një aktor.

Në fakt, ajo ka hequr dorë prej padisë për ngacmim seksual nga Michael Weatherly, i cili luan rolin kryesor në projektin e lartcekur filmik. Shuma është paguar pas marrëveshjes dhe se ajo është e barabartë me shumën që do të merrte një anëtare e serialit në katër sezone, transmeton Koha.net.

Dyshja u bashkua me ekuipazhin në mars të vitit 2017 në tri episode dhe ishte planifikuar që 37-vjeçarja të bëhet anëtare e rregullt e ekipit.

Supozohet se komentet e pakëndshme të Weatherlyt mbi pamjen, përdhunimin dhe historitë, bënë që ajo ta lë serialin e zemëruar me sjelljen e aktorit.

Ai kërkoi falje për sjelljen dhe tha se nuk e kishte seriozisht me fjalët që i kishte përdor gjatë komunikimit me aktorin shqiptar.

Kjo “marrëveshje” erdhi pasi drejtori i CBS-së, Les Munves, u largua pas disa akuzave për abuzim seksual. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme