займ на карту онлайн потребительский кредит

Fansat e Dua Lipës me mision të ri, mbledhin para për fondacionin “Sunny Hill”

31 Korrik, 2018 - 5:15 pm

Pothuajse i ka mbushur 23-vjet Dua Lipa.

Dhe këtë vit disa prej fansave vendosën të fillojnë një fushatë për të mbledhur para për “Sunny Hill Foundation” për nder të ditëlindjes së këngëtares sonë.

Duke filluar nga data e 30 korrikut deri në datën e ditëlindjes së zeshkanes më 22 gusht, do të mbledhen para nga personat vullnet mirë.

Extreme sports

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on


Misioni i “Fondacionit Sunny Hill” është zvogëlimi i varfërisë dhe padrejtësitë, të forcojë vlerat demokratike, të promovojë bashkëpunimin ndërkombëtar dhe të avancojë arritjet njerëzore për popullin e Kosovës.

Dua ka paralajmëruar se një pjesë të fitimeve nga koncerti në Prishtinë, do të shkojnë në fondacionin e krijuar prej të atit, Dukagjin Lipa.

Theksojmë se Dua do të jetë e pranishme në koncertin e festivalit “Sunny Hill” që do të mbahet në Prishtinë.

Ndryshe, Dua është duke punuar në projekte të ndryshme muzikore që do t’i sjell gjatë këtij viti kalendarik.

Duke klikuar linkun: https://www.gofundme.com/duas-23rd-birthday-fundraiser ju mund të kontribuoni në këtë mision të fansave. /KultPlus.com

Të ngjajshme