Fillimet e Rita Orës në muzikë, paraqitja e parë e saj në videoklipin e Jay-Z (VIDEO)

23 Shkurt, 2018 - 12:30 pm

Ylli botëror, Rita Ora tashmë po prek çdo ditë e më shumë majat e suksesit të saj me hitin “Anywhere” dhe bashkëpunimin e fundit “For You”, shkruan KultPlus.

Depërtimi i Rita Orës në industrinë e muzikës, nuk ka qenë edhe i lehtë. Rita Ora fillimisht performonte në lokalin e babait të saj.

Menaxhmenti i Rita Orës, kishte kontaktuar me grupin amerikan të Jay-Z, “Roc Nation”. Një nga nënshkrimet e para i pati me këtë grup në dhjetor të vitit 2008, për realizimin dhe publikimin e këngëve të saj. Më pas Rita Ora, për herë të parë u paraqit në videoklipin e këngës së njohur të Jay-Z, të titulluar “Forever young”, në vitin 2009, kurse më pas edhe në videoklipin e Drake “Over”, në vitin 2010.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes, Rita Ora kishte realizuar një album dhe dëshironte që ta lansonte atë, por grupi i saj u shpreh kundër dhe Rita filloi të punoj në albumin e saj debutues.

Më pas Rita Ora publikoi disa video dhe covers gjatë realizimit të albumit të saj debutues. Këto video tërhoqën vëmendjen e Dj Fresh, që po kërkonte një vokaliste për këngën “Hot Right Now”. Kjo këngë e realizuar në vitin 2011, arriti t’u prij listave të këngëve hite në Angli.

Kënga e parë në albumin e saj debutues ishte “R.I.P” , më Tinnie Tempah që u lansua më prill të vitit 2012. Po ashtu një sukses të madh Rita Ora arriti edhe me këtë këngë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme