займ на карту онлайн потребительский кредит

Haradinaj për Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

Shkurt 11, 2019 - 10:51 am

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”, ngjarje kjo që këtë vit ka bërë që Dua Lipën të jetë fituese e dy çmimeve prestigjioze. Ky fakt e ka gëzuar pa masë Duan por edhe të gjithë shqiptarët që po ndihen pafund krenarë me të, shkruan KultPlus.

Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore në botë.

Lipa ka triumfuar në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike” dhe “Artisti më i mirë i ri”.

Krenarë për këtë sukses të artistes shqiptare është ndierë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është shprehur që Kosova është me fat që në botë përfaqësohet nga emri i saj.

 “Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy Awards, Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. Urime Dua! Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd”, ka shkruar kryeministri.” / KultPlus.com

Të ngjajshme