Kanye West, Justin Timberlake dhe Childish Gambino në Coachella

3 Tetor, 2018 - 9:09 am

Coachella është ende gjashtë muaj larg, por tashmë po dihen performuesit kryesorë.

Burimet kanë treguar për mediat amerikane se lista e artistëve performues do të konsistojë nga Childish Gambino, Justin Timberlake dhe Kanye West.

Gambino, i cili më parë e ka shtyrë turneun e tij “This is America Tour” për shkak të një lëndimi në këmbë, më parë performoi në Coachella në vitin 2012.

Kanye performoi në vitin 2006 dhe më pas në vitin 2011.

Kjo do të jetë hera e parë që Timberlake do të performojë në këtë festival.

Zyrtarisht lista e artistëve performues nuk do të bëhet e ditur seri në janar.
Festivali Coachella mbahet nga 12-14 prill dhe 19-21 prill. /KultPlus.com
https://twitter.com/HITSDD/status/1046844210375057409/photo/1

Të fundit

Të ngjajshme