Kënga e Gashit ndalohet për Kosovë, kjo si pasojë e klikimeve të blera nga artistët shqiptarë

7 Shtator, 2018 - 6:42 pm

Reperi shqiptar me famë botërore, Gashi ditën e djeshme lansoi videoklipin e këngës së tij më të re “Creep On Me”, shkruan kultPlus.

Kjo këngë e cila erdhi në bashkëpunim me French Montanan, dhe DJ Snake u mirëprit mirë nga publiku dhe deri më tani ka shënuar 157,956 klikime.

Por, kjo këngë është ndaluar nga YouTube për Kosovën, por si duket vetëm për versionin mobil.

Sipas Gashit kjo erdhi si pasojë e klikimeve të blera nga estrada shqiptare.

Andaj Gashi, përmes një postimi në Istastory ka njoftuar që kënga është ndaluar për popullin e Kosovës, dhe ka “falënderuar” estradën për këtë gjë. /KultPlus.com


Të fundit

Të ngjajshme