Kënga e shqiptares Ava, kënga më e dëgjuar këtë javë në Angli

29 Dhjetor, 2018 - 12:36 pm

Një tjetër shqiptare po pushton toplistat angleze.

Ava Max – e lindur si Amanda, me prejardhje shqiptare dhe me prindër nga Tirana dhe Saranda, është momentalisht këngëtarja që këndon këngën më të dëgjuar në Angli – “Sweet But Psycho”.

Ajo e ka tejkaluar këngën “All I want for Christmas is you” nga Mariah Carey e cila gjatë periudhës së Krishtlindjeve ishte e para.

Është ndjenjë e krenarisë kur sheh vajzat shqiptare të cilat triumfojnë me muzikën e tyre.

Ava Max ka lindur në Amerikë, si Amanda Koci, dhe është vetëm 24 vjeçare. Kënga e saj “Sweet but Psycho” ka arritur suksese edhe në Danimarkë, Suedi, Zvicër e Poloni dhe shtete tjera në Evropë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme