Beyonce me mesazh mbështetës për Meghan Markle

10 Mars, 2021 - 11:29 am

Këngëtarja e njohur botërore Beyonce, të martën postoj në rrjetet e saj sociale një mesazh mbështetës për Meghan Markle pas akuzave që kjo e fundit mori.

Në këtë mesazh, Beyonce shkruan: “Faleminderit Meghan për guximin dhe udhëheqjen tuaj. Ne të gjithë jemi forcuar dhe frymëzuar nga ju.”

Mesazhi i Beyonces vjen vetëm disa ditë pas intervistës që Meghan dhe Princ Harry realizuan me Oprah Winfrey e që ngriti shumë reagime, ku gjatë kësaj interviste çifti foli për herë të parë që kur u tërhoqën nga rolet e tyre si mbretër të vjetër në familjen britanike, shkruan CNN, përcjellë KultPlus.

Në intervistë, Meghan zbuloj se abuzimi i vazhdueshëm nga shtypi britanik dëmtoi shëndetin e saj mendor dhe pretendoj se një mbret i vjetër kishte “shqetësime dhe biseda” rreth asaj se sa e errët do të ishte lëkura e djalit të tyre Archie.

Të martën, Pallati Buckingham lëshoj një deklaratë në emër të Mbretëreshës duke thënë se akuzat për racizëm të bëra nga Sussexes ishin “duke u marrë shumë seriozisht”.

Beyoncé, e cila u takua me mbretërit në premierën e “Lion King”, ka treguar më parë mbështetjen e saj për ish-aktoren. Në vitin 2019, Jay-Z dhe Beyoncé pranuan një Brit Award përmes videos, e cila u filmua me një portret të Meghan si Mona Lisa në sfond.

Beyonce shkroi më vonë se, “Për nder të muajit të historisë së personave me ngjyrë, ne përkulemi para një prej Monave tona të Melanuara”. / KultPlus.com

Të ngjajshme