Këtu mund ta përcillni Brit Awards 2019, shikoni nominimet e Dua Lipës dhe Rita Orës (LIVE)

20 Shkurt, 2019 - 7:51 pm

Edhe pak minuta fillon ceremonia e madhe e Brit Awards 2019. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga katër nominime.

Këtu mund ta përcillni Brit Awards 2019, shikoni nominimet e Dua Lipës dhe Rita Orës (LIVE)

Edhe pak minuta fillon ceremonia e madhe e Brit Awards 2019. Dua Lipa është këngëtarja më e nominuar për “Brit Awards”, së bashku me Anne Marien me nga katër nominime.

Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina, me këngët “IDGAF” si dhe “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris, është nominuar në kategorinë “British Single”.

Me këto dy këngë Lipa është nominuar edhe në kategorinë videoklipi më i mirë. Për këtë çmim është nominuar edhe Rita Ora me këngën “Let Me Love You”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme