займ на карту онлайн потребительский кредит

Madonna kujton Aretha Franklin: Ajo më solli këtu ku jam sot

21 Gusht, 2018 - 6:28 pm

Ndarja e çmimeve të MTV Video Music Awards është zhvilluar katër ditë pas vdekjes së këngëtares legjendare Aretha Franklin.

Këngëtarja e njohur Madonna, teksa në dorë mbante çmimin për “Videon e Vitit”, u kërkoi të gjithëve që të nderonin Franklin. Ajo fillimisht ka treguar se si Aretha e ka ndihmuar në hapat e parë të karrierës së saj.

Shumë vite më parë, Madonna ka kënduar “a cappella” një këngë të Aretha-s dhe teksa e kanë dëgjuar disa prodhues francezë, i kanë kërkuar asaj të shkojë në Paris për t’u bërë një yll. Pra, falë kësaj karriera e Madonna-s filloi të zhvillohej çdo ditë e më shumë.

NEW YORK, NY – AUGUST 20: Madonna speaks onstage during the 2018 MTV Video Music Awards at Radio City Music Hall on August 20, 2018 in New York City. (Photo by Michael Loccisano/Getty Images for MTV)

Mbrëmjen e djeshme në MTV VMAs, lidhur me këtë ajo është shprehur:

“Asgjë nuk do të kishte ndodhur pa ndihmën e Zonjës së shpirtit tonë. Po të mos ishte për të nuk do të isha bërë kurrë njeri. Ajo më solli këtu ku unë jam sot dhe ka rregulluar jetën e shumë njerëzve të cilët sonte janë këtu. Dua të falenderoj Aretha-n që na fuqizoi të gjithëve. Respekte!”. /KultPlus.com

Të ngjajshme