займ на карту онлайн потребительский кредит

Madonna ndan sonte çmimin kryesor në ‘MTV VMA’

20 Gusht, 2018 - 9:04 pm

Pjesë e ‘MTV VMA’ është paraparë të jenë edhe tri këngëtaret shqiptare, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Kjo e fundit meqenëse aktualisht ndodhet në Spanjë duket se e ka anuluar pjesëmarrjen ani pse nuk ka deklaruar diçka të tillë me shkrim.

Të tri shqiptaret janë të nominuara në kategori të ndryshme ndërsa çmimin kryesor atë të videos më të mirë do ta ndajë këngëtarja Madonna.

Dua Lipa është nominuar në 3 kategori. “Neë Rules” është nominuar për këngën e vitit, “IDGAF” për koreografinë më të mirë dhe “One Kiss” për kërcimin më të mirë.

Rita Ora është nominuar me 2 kategori. “Lonely Together” është nominuar për kërcimin më të mirë. Në këtë kategori, Rita përballet me Duan.

Si edhe është nominuar në kategorinë efektet më të mira vizuale po përsëri me këngën “Lonely Together” në bashkëpunim me Avicii.

Ndërsa Bebe Rexha është nominuar vetëm në një kategori, atë të bashkëpunimit më të mirë me këngën “Meant to Be” me Florida Georgia Line.

Se kush do të marrë çmime e kush jo, mbetet të shihet sonte. /KultPlus.com

Të ngjajshme