Me veshje kombëtare dhe plis në kokë, Rita Ora uroi pavarësinë e Shqipërisë

29 Nëntor, 2021 - 6:15 pm

Dje u festua dita e 28 nëntorit, me atmosferë dhe festë të organizuara në qytete të ndryshme shqiptare.

Figura të rëndësishme publike uruan popullin shqiptarë për 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ndërsa nuk munguan as ato nga yjet shqiptare të muzikës botërore.

Në mesin e artisteve me famë ndërkombëtare që ka uruar Festën e Flamurit, ishte edhe Rita Ora, e cila ka ndarë disa imazhe në llogarinë e saj në Instagram, në orët e mbrëmjes.

Këngëtarja shqiptare postoi dy imazhe, një nga fëmijëria ku shihet me plis në kokë dhe jelek me flamurin kombëtar. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme