Media amerikane zbulon varrin e zbrazët të Michael Jackson

26 Gusht, 2017 - 8:48 pm

Për disa personazhe, nuk zbardhet thuajse asnjëherë e vërteta e plotë. Historitë e tyre ngelen gjithnjë hije dyshimi, në këtë e të tjera raste, disa nga personazhet që vdekja u ka ardhur në moshë të re, bashkë me vdekjen e Princeshës Diana, po aq misterioze ngelet edhe vdekja e legjendës së muzikës pop, Michael Jackson i cili është varrosur në varrezat Fores Loan, në Californi.

Në kohë të ndryshme qarkulloje hipoteza që vënë në dyshim vdekjen e tij.

Një portal amerikan ka shkruar së fundi se varri i këngëtarit është bosh, nuk gjendet trupi.

Mirëpo, familjarët e këngëtarit kanë pohuar se trupi i tij, me kërkesën e vetë Micahel, është djegur dhe hiri është shpërndarë në fermën Neverland.

Faktet nuk përputhen njëra me tjetrën sepse menjëherë pas varrimit, trupi u dërgua për në varreza. Janë prapë familjarët ata që thonë se djegien e kanë bërë pas disa muajsh dhe e kanë vendosur sërish
arkivolin në varr.

Gjithçka mbetet në ajër, ashtu siç ndodhë edhe me vdekjet e shumë artistëve tjerë që e vërteta nuk u zbulua asnjëherë. / KultPlus.com

Të ngjajshme