займ на карту онлайн потребительский кредит

Ndarja e çmimeve “People’s Choice Awards”

16 Nëntor, 2020 - 9:14 am

Aktorët Jennifer Lopez, Tracee Ellis Ross dhe Tyler Perry, u nderuan të dielën mbrëma me çmime speciale “People’s Choice Awards”, në një ceremoni e cila ndër të tjera e përfshiu një performancë të rrallë të pop yllit kanadez, Justin Bieber.

Derisa rastet me koronavirus po rritet në Shtetet e bashkuara të Amerikës, organizatorët e kësaj ngjarje kishin vendosur ta mbajnë atë në Santa Monica të Kalifornisë, përpara një audience tërësisht virtuale.

Adhuruesit, njëherë votuesit e këtyre shpërblimeve patën rastin ta shikojnë ceremoninë nga shtëpia, përmes një videokonference e cila i transmetonte fytyrat e tyre live në një ekran gjigant brenda skenës, transmeton Koha.

Tracee Ellis Ross e cila gjatë mbrëmjes u nderua me çmimin “Ikonë e modës”, e shfrytëzoi fjalimin e saj për t’i nxitur shikuesit të jenë sa më aktiv në politikë, sidomos pas zgjedhjeve të fundit në Amerikë.

Në anën tjetër, Jennifer Lopez, me ta pranuar shpërblimin e saj special “People’s Icon Award”, tha se ëndrra e saj për t’u bërë një yll i showbizit, i kishin bërë ca njerëz përreth të ndihen jo rehat.

“Si një grua latine, ne nganjëherë duhet të punojnë dy herë më shumë për t’i kapur rastet më të mira në karrierë. Nganjëherë ëndrrat dhe ambicia ime i kanë bërë njerëzit shumë nervoz. Njerëzit më thoshin, ti je një valltare prandaj nuk mund të bëhesh aktore, ose ti je aktore pse dëshiron të bëhesh edhe këngëtare. Apo ti je artiste dhe njerëzit kurrë nuk do të marrin seriozisht si afariste. Por e dini, sa më shumë që më thoshin se nuk mund të bëja diçka, aq më shumë vullnet më jepnin që t’ia arrija qëllimet e mia. Prandaj, ja ku jap sot përpara jush, shumë falënderuese kur e di se suksesi im më i madh, nuk vjen nga arkëtimet e të hollave në arkat filmike apo numri i albumeve që i kam shitur, por nga dashura që e kam ndjerë nga të gjithë ju”, deklaroi Lopez.

Ndërsa aktori, regjisori dhe producenti i shquar amerikan, Tyler Perry, në këtë ceremoni u shpërblye me çmimin “2020 People’s Champion”, i cili e nderon angazhimin e tij në fushën e bamirësisë. Në fjalimin e tij pranues, Perry tha: “Sikur të heqja dorë nga ëndrrat e mia kur isha i pastrehë dhe po flija në veturë, apo kur nuk kisha ushqim për të ngrënë, atëherë këta njerëz të mirë që po i shihni tani në ekran, nuk do të ishin pjesë e jetës sime. Këta janë njerëzit që janë të lidhur me ëndrrat dhe fatin tënd, dhe secili person e meriton t’i arrijë qëllimet e veta në jetë. Vazhdoni të punoni dhe mos u ndalni kurrë”.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, ishte në mesin e të famshmëve që i prezantuan shpërblimet “People’s Choice”, dhe me këtë rast ia ndau çmimin “Emisioni më i mirë ditor”, prezantueses së njohur Ellen DeGeneres. Kjo e fundit triumfoi në këtë kategori sërish, pavarësisht dhe ky vit ishte kritik për shoun e saj “The Ellen DeGeneres Show”, pas përballjes me akuza dhe kritika për një ambient toksik të punës.

“I falënderoj të gjithë adhuruesit e mi që më kanë mbështetur vazhdimisht. Nuk di t’iu tregoj sa falënderuese jam dhe çfarë domethënie ka ky çmim për mua sivjet. Është më shumë se që mund ta imagjinoni”, citohet të ketë thënë DeGeneres.

Gjatë ceremonisë të së dielës, u nderuan yje të shumtë të tillë si: Mandy Moore e cila e fitoi çmimin “Aktorja më e mirë në dramë”, Will Smith u shpall “Aktori më i mirë”, Tiffany Haddish u emërua “Aktorja më e mirë”, Justin Bieber e fitoi çmimin “Artisti më i mirë” ndërsa Ariana Grande u shpall “Artistja më e mirë e vitit”, grupi “BTS” triumfoi në disa kategori të mbrëmjes përfshirë këtu kategorinë “Kënga më e mirë” me hitin e tyre “Dynamite”, ku e nominuar ishte edhe Dua Lipa, Doja Cat u shpall “Artistja më e mirë e re”, Jimmy Fallon e fitoi çmimin “Emisioni më i mirë i natës” dhe të tjerë.

Ceremonia “People’s Choice Awards” e cila veçohet për faktin se fituesit e të gjitha kategorive, përzgjidhen nga publiku, këtë vit u prezantua nga këngëtarja dhe aktorja, Demi Lovato. / KultPlus.com

Të ngjajshme