займ на карту онлайн потребительский кредит

Nuk i hiqet licensa restorantit ku Ora festoi datëlindjen

4 Shkurt, 2021 - 9:27 pm

Restoranti në të cilën Rita Ora kishte festuar datëlindjen e 30-të nuk e humbi lincensën, transmeton KultPlus.

Kjo pasi, restoranti në fjalë, “Casa Cruz” pranoi se bënë shkelje të masave anti-Covid.

Ekipi i yllit të pop-it i ofroi menaxherit të restorantit në Notting Hill, 5,000 funta për të lejuar mysafirët të marrin pjesë në një aheng më 28 nëntor, gjatë bllokimit të dytë të virusit, tha policia.

Në anën tjetër, drejtori i restorantit, Nic Fallows është shprehur se mezi presin t’i shërbejnë klientëve kur të lejohet rihapja.

Rita Ora më parë ka kërkuar falje për festën. 30-vjeçarja  udhëtoi për në Egjipt për një shfaqje private më 21 nëntor. Kur u kthye të nesërmen, ajo duhej të ishte izoluar për dy javë.

Në vend të kësaj, ajo organizoi një festë ditëlindjeje në Londër, e cila shkel rregullat e bllokimit që parandaluan familjet të përziheshin brenda.

Në anën tjetër, kjo festë i kushtoi Orës me ‘penalizim’ nga ndjekësit dhe artdashësit e saj, nga të cilët mori kritika të shumta

Casa Cruz do të mbajë licencën e saj derisa vendi të ketë pasur një shans për të apeluar vendimin e komitetit. /KultPlus.com

Të ngjajshme