“Nuk jam ndjerë kurrë kaq e fuqishme”, Andie MacDowell flet pas paraqitjes me flokët e thinjura

22 Korrik, 2021 - 2:00 pm

Foto: Getty Images

Andie MacDowell shkaktoi senzacion në Festivalin e Filmit në Kanë në fillim të këtij muaji. Kur aktorja 63-vjeçare, modelja dhe nëna e tre fëmijëve doli në tapetin e kuq në premierën e filmit Annette, fijet gri në flokët e saj morën gjithë vëmendjen.

Gjatë karantinës, pas shumë vitesh lodhje me idenë për t’i ngjyrosur flokët kaçurrela, MacDowell vendosi t’i vë në pah flokët e saj me disa fije të thinjura. Për MacDowell, lënia pas e një tabuje të vjetër dhe përqafimi i idesë për rritjen e flokëve të thinjura shënon fillimin e një kapitulli të ri emocionues në jetën dhe karrierën e saj.

Aktorja thotë se asaj nuk i intereson se çfarë do të thotë dikush tjetër për këtë, transmeton KultPlus. “Në fillim të karantinës, flokët e mi filluan të rriteshin dhe sa herë që fëmijët e mi më shihnin, ata më thoshin se dukesha keq me flokët e mi gri. Kur i lidhja lart, gjithçka që mund të shihje ishte kripë dhe piper, ajo e cila jam edhe une, e dini, e errët dhe e argjendtë”, thotë MacDowell për Vogue.

MacDowell thotë se ndonëse në fillim është ndjerë keq, tani ajo ndihet shumë rehat me këtë ndryshim në pamjen e saj. “Sapo e bëra, ishte thjesht aq e qartë për mua që tiparet e mia kishin të drejtë sepse unë kurrë nuk jam ndjerë kaq e fuqishme. Ndihem më e sinqertë. Ndihem sikur nuk pretendoj. Ndihem sikur po përqafohem aty ku jam. Ndihem vërtet rehat. Thjesht ndjehem sikur më përshtatet”, shton tutje aktorja./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme