Pasuria e reperit Eminem shumëfishohet

16 Korrik, 2018 - 9:00 pm

Reperi Eminem është pa dyshim një nga reperët më të pëlqyer në mbarë botën. Emri i tij i vërtetë është Marshall Bruce Mathers, teksa lindi më 17 tetor të vitit 1972.

Ai u bë një nga emrat më të mëdhenj të muzikës hip-hop në botë, teksa njëherësh shquhet edhe si një prej reperëve më të pasur. Pasuria e tij u rrit veçanërisht pas nënshkrimit të marrëveshjes me producentin Dr. Dre, ku filloi të shfaqë popullaritetin në vitin 1999 me “The Slim Shady LP”, me të cilin ai e fitoi shpërblimin e parë Grammy për albumin më të mirë Rap.

LOS ANGELES, CA – APRIL 13: Recording artists Eminem performs onstage at the 2014 MTV Movie Awards at Nokia Theatre L.A. Live on April 13, 2014 in Los Angeles, California. (Photo by Christopher Polk/Getty Images for MTV)

Ndërsa është pikërisht albumi i tij “Marshall Mathers LP”, i cili vazhdon të jetë ndër më të shiturit, dhe shquhet pa dyshim si më i shituri në histori.

Kjo ka ndikuar që edhe pasuria e reperit të rritet dukshëm, shkruan Telegrafi.

Sipas vlerësimeve të fundit, vlera neto e pasurisë së Eminemit është 190 milionë dollarë.

Të fundit

Të ngjajshme