Publikohet kënga e re e DMX pak pasi vdiq

16 Prill, 2021 - 9:03 am

Pas gati një jave nga vdekja e reperit legjendar DMX, një këngë e tij është publikuar, titulluar “Been To War”.

E shkruar për seritë “Godfather of Harlem”, kënga është në bashkëpunim me Swizz Beatz dhe French Montanan.

DMX këndon pjesën më të madhe të këngës, shkruan NME. 

DMX (Earl Simmons) u hospitalizua pas sulmit në zemër për shkak të mbidozës më 3 prill, ndërsa mbeti në kujdes intensiv. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme