Reperi i njohur kanadez humb jetën derisa po xhironte klipin e ri

25 Tetor, 2018 - 6:20 pm

Një nga reperët e njohur kanadez ka humbur jetën tragjikisht në momentin që po xhironte vidioklipin e tij. Bëhet fjala për Jon James McMurray, i cili ra nga avioni në momentin që po xhironte disa nga skenat për projektin e ri muzikor.

“Daily Mail” tregon se reperi po filmonte veten kur spiralet e aeroplanit shkuan drejt rënies .

Edhe pse ai kishte të veshur një parashutë, e ka pasur të pamundur që ta hapë në kohë, gjë që i ka kushtuar atij jetën. Piloti ka treguar se reperi ka qëndruar prej një kohë të gjatë i kapur në krahun e aeroplanit, por se ai nuk ka mundur të bëj asgjë që ta ndalonte aksidentin e rëndë.

Ekipi i tij i menaxhimit thanë se ai ishte përgatitur për këto skena për muaj me radhë dhe ishte trajnuar intensivisht.

Gjithashtu thuhet se trupi i Jon u gjet në një fushë nga një fermere, e cila shprehet se e kishte dëgjuar avionin duke fluturuar afër shtëpisë së tyre vetëm pak çaste para se reperi të rrëzohej./koha.net/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme