Rita Ora, gjithmonë në përkrahje të Iggy Azalea

13 Gusht, 2017 - 5:34 pm

Këngëtarja e njohur me origjinë kosovare, Rita Ora, së fundmi i është rikthyer muzikës me këngën e saj të re “Your Song” pas një beteje ligjore me ish-labelin “Roc Nation”.

26 vjeçarja ka përkrahur reperen e njohur australiane, Iggy Azalean, e cila duket se është duke u përballur me një situatë të ngjashme, sikur Ora, me labelin “Def Jam”, transmeton Koha.net. “Def Jam” ka shtyrë lansimin e këngëve të Azaleas nga albumi i saj i dytë “Digital Distortion”.

“Është e vështirë për çdo artist të kalojë në një situatë të tillë, por çdokush gjen një mënyrë për të dalë nga situata e tillë dhe ndonjëherë duhet vetëm të ndryshoni dinamikën e situatës”, ka thënë Ora për “The Daily Telegraph”.

Gjithashtu, Rita Ora ka thënë se është shumë e rëndësishme që Iggy Azalea të qëndrojë pozitive në këtë proces ligjor me labelin “Def Jam”.

Rita Ora dhe Iggy Azalea në vitin 2014 së bashku kanë bërë këngën “Black Widow”, këngë nga albumi “The New Classic” i Azaleas, e cila ka zënë vendin në e parë në top listën e R&B/Hip-Hop të Billboardit.

Të fundit

Të ngjajshme