Rita Ora mes këngëtareve më të pasura në Britani

30 Tetor, 2018 - 6:00 pm

Rita Ora përveç artiste, njihet edhe si një biznesmene e suksesshme.

Adele vazhdon ta mbajë kurorën e saj si njeriu më i pasur britanik i moshës 30 vjeçare dhe nën të, për vitin e tretë radhazi, duke rrëzuar grupin ‘One Direction’ nga vendi i parë në vitin 2016, përcjellë KultPlus.

Këngëtarja e hitit ‘Hello’, ka rritur pasurinë e saj nga 132 milionë paund në 147.5 milionë, sipas revistës Heat të vitit 2018.

Edhe pse ka mbajtur një profil të ulët që nga mbarimi i turneut të saj botëror verën e kaluar, Adele ende arrin të jetë një magnet i parave, ku vetëm në 2017 ajo fitoi 9 milionë nga shitjet, ndërsa në turne ajo fitoi 42 milionë paund, shkruan vizore.al

Ed Sheeran ka kërcyer në vendin e dytë nga pozita e tretë në vitin 2017 me një pasuri prej 94 milionë paund, ndërsa në vendin ndodhet aktori i “Harry Poter”, Daniel Radcliffe me vlerë prej 87 milionë.

Por, në listën prej 30 yjeve më të pasur në Britani bën pjesë edhe këngëtarja shqiptare Rita Ora. Pasuria 27 vjeçares arrin një shifër prej 12 milionë paund./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme