займ на карту онлайн потребительский кредит

Robert Aliaj kërkon një minutë heshtje për viktimat në Las Vegas, kolegët nuk e mbështesin

2 Tetor, 2017 - 9:09 pm

Emisioni Dance With Me – Albania, i cili transmetohet në Klan TV në Shqipëri sot ka pasur një situatë tjetër të çuditshme.

Një emision ku jo pak ka racizëm e homofobi edhe pse shpesh përcillet me humor e me sportivitet, Robert Aliaj – një prej anëtarëve të jurisë që vlerëson vallëzimet në emision, kërkoi një minutë heshtje për viktimat në Las Vegas në Amerikë.

“Kërkoj një minutë heshtje, nëse është e mundur. Unë kështu jam, i ekzagjeruar, por jam njeri dhe do të doja të solidarizoheshim me viktimat e Las Vegas” kërkoi Aliaj, duke iu referuar sulmit të mbrëmshëm në një koncert në Las Vegas ku mbetën rreth 50-të të vdekur nga të shtënat me armë, shkruan KultPlus.


Anëtarja tjetër e jurisë – Valbona Selimllari

Megjithatë, duket se as publiku, as anëtarët tjerë të jurisë, as pjesëmarrësit në skenë dhe as vetë moderatorja e emisionit – Alketa Vejsiu, nuk e përkrahën fort në idenë e tij.

Alketa Vejsiu e kaloi situatën duke treguar se bota po kërcënohet dhe se do të ishte mirë që secili prej nesh të bënte diçka në favor të ndryshimit të vetes, ndërsa minuta e kërkuar e heshtjes për të respektuar viktimat nuk u respektua, dhe as që u bë gjatë këtij emisioni.

Dance With Me – Albania është emision i cili fton emra të njohur të estradës dhe artit e kulturës të cilët kërcejnë nën melodi të ndryshme, më pas për tu vlerësuar nga juria. / KultPlus.com

Të ngjajshme