Shakira për shkaqe shëndetësore detyrohet ta shtyj turneun “El Dorado”

8 Nëntor, 2017 - 7:00 pm

Shakira njoftoi të martën se ajo duhet të shtyjë fillimin e turneut botëror “El Dorado”. Këngëtarja e “Hips Do not Lie” tregoi se paraqitja e saj e parë që ishte vendosur në datën 8 nëntor në Koln të Gjermanisë nuk do të nuk do të jetë siç është planifikuar për shkak ajo ka një problem mjekësor, shkruan revista Hello, përcjellë KultPlus.

Në llogarinë e saj në Instagram, ajo ka shkruar : “Gjatë këtyre ditëve të fundit të provave, e mia vokale janë tendosur dhe si rezultat i kësaj mjekët më kanë urdhëruar që zëri im të pushoj në mënyrë që të shmangur ndonjë më shumë dëmtime që mund të më mbajnë larg këndimit. Jam shumë e trishtuar që më duhet të humbasë paraqitjen e parë më 8 nëntor në Koln”, ka shkruar Shakira.

Shakira kishte shkruar “I dua aq shumë fansat e mi gjermanë dhe ndihesha shumë e lumtur të ndaj performancen e parë me ju. Aq shumë sa kjo po më shkakton dhimbje, unë e di që duhet t’i kushtoj vëmendje këshillave të mjekëve dhe kur të rikthehem do të ju jap gjithçka që kam marrë nga ju”, përcjellë KultPlus.

Shakira kishte njoftuar në Qershor se ajo do lëvizte në gjithë botën me turneun e saj të parë që prej gjashtë viteve. Këngëtarja do të udhëtojë në të gjithë globin, duke u ndalur në Evropë, para se të shkojë në Shtetet e Bashkuara dhe të godasë Miamin, Nju Jorkun dhe Los Anxhelosin, dhe pastaj të vazhdoi turneun e saj në Amerikën Latine. Në atë kohë këngëtarja kishte shkruar.

“Faleminderit të gjithëve që kaq shumë e keni dëgjuar muzikën time në shumë vende të botës. Tashmë nuk po më pritet që të kthehem përsëri në skenë për të kënduar së bashku me të gjithë ju, të gjitha këngët e juaja të preferuarat dhe të mijat”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme