Thaçi për suksesin e Dua Lipës: Artistet çdo ditë e më shumë na bëjnë krenarë

22 Shkurt, 2018 - 9:19 am

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se shkëlqimi i Dua Lipës i gëzon qytetarët e Kosovës.

Dua Lipa, që kishte më së shumti nominime në Brit Awards, rrëmbeu dy çmime të rëndësishme atë të artistes më të mirë britanike, dhe zbulimin e vitit.

Thaçi thotë se artistet çdo ditë e më shumë “po na bëjnë krenarë” me sukseset nëpër botë.

“Artistet tona çdo ditë e më shumë po na bëjnë krenarë me suksese kudo në botë. Dua Lipa theu rekorde me më së shumti nominime për çmimin prestigjioz “Brit Awards 2018”, ndërsa sonte u shpall artistja më e mirë e vitit dhe fitoi çmimin “zbulimi më i madh artistik i vitit”. Shkëlqimit global të Duas i gëzohen të gjithë qytetarët tanë”, ka shkruar Thaçi./ KultPlus.com

Të ngjajshme